• ساعت : ۹:۴۶:۲۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ 
  • تعداد بازدید : 88
برگزاری جلسه مشترك سرپرست موسسه با مدیر عامل شركت سازه كشت بوكان در خصوص طراحی و مهندسی معكوس بذر كار كاشت آزمایشات و گاو آهن ها

 جلسه مشترک دکتر روستایی رییس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور با مهندس سیادت مدیر عامل شرکت سازه کشت بوکان در خصوص طراحی و مهندسی معکوس بذر کار کاشت آزمایشات وینتر ایشتایگر ساخت کشور اتریش در 22 آبان 1401 بعد از بازدید از دستگاه فوق و ارائه توضیحات لازم توسط دکتر رحیم زاده کارشناس ارشد ماشیهای کشاورزی در ایستگاه موسسه برگزار گردید.

در این جلسه دکتر روستایی با تشریح نحوه اجرای طرح های تحقیقاتی موسسه با این دستگاه، یکی از فاکتورهای مهم افزایش تولید محصولات زراعی در دیم زارهای کشور را در سال های آتی استفاده از ماشین الات مناسب  بیان نمود. در ادامه به اهمیت کارنده های آزمایشات با توجه به حساسیت آنها و نقش کلیدی این بذرکارها در اجرای آزمایشات به نژادی  اشاره کرد و اظهار نمود که انتظار می رود شرکت های سازنده داخلی با سرمایه گذاری در طراحی و مهندسی معکوس این دستگاه نقش موثری در خنثی سازی تحریم های ظالمانه و تامین امنیت غذایی داشته باشد. وی بر همکاریهای مشترک و استفاده از ایده های علمی و عملی مجققین این موسسه در ساخت ادوات کشاورزی مناسب دیم تاکید نمود و به شرکت سازنده  پیشنهاد شد که در خصوص ساخت گاو آهن عمودی مطالعه مشترک داشته باشیم .

در ادامه این جلسه بعد از تبادل نظر، مقرر گردید هئیتی از متخصصین این شرکت بعد از هماهنگی لازم از دستگاه فوق در کارگاه ایستگاه ستاد موسسه بازدید نموده که ضمن امکان سنجی  و اعلام نظر و پیش بینی و تعیین اعتبار اولیه ساخت بر موسسه و بعد از بررسی و ارزیابی های لازم، تفاهم نامه ساخت بذر کار بین موسسه با این شرکت نهایی و امضاء گردد.

6.0.3.0
V6.0.3.0