• ساعت : ۱۵:۱۰:۵۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ 
  • تعداد بازدید : 250
با حضور دكتر جعفری معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج كشاورزی مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید موسسه تحقیقات، كشاورزی دیم كشور برگزار شد

طی حکمی از سوی دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر مظفر روستایی به عنوان سرپرست جدید موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور منصوب و معرفی گردید.

مراسم تودیع دکتر خشنود علیزاده و معارفه دکتر مظفر روستایی به عنوان سرپرست جدید موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور با حضور دکترجعفری معاون پژوهش و فناوری سازمان، آقایی معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار ویژه مراغه، حجت السلام رحمانی امام جماعت موسسه، دکتر قهرمان نژاد قائم مقام تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان و هیئت همراه و مهندس خیراندیش مدیر جهادکشاورزی شهرستان و با شرکت محققین و همکاران موسسه در روز سه شنبه 3 آبان ماه 1401 در سالن شهید احمد شفیع زاده ستاد موسسه برگزار شد.

در این مراسم دکتر جعفری ضمن تقدیر از زحمات دکتر علیزاده و همکاران موسسه، امنیت غذایی را یکی از شاخص های مهم اقتدارجهانی بیان نمود که در سال های اخیر مورد توجه اکثر کشورهای جهان گردیده است که به دلیل تغییر اقلیم، محدودیت ها و توسعه اراضی دیم در شرایط کنونی، موسسه می تواند با به کارگیری ظرفیت های علمی و فنی موجود با تثبیت پایداری تولید در دیمزارها در امنیت غذایی کشور نقش مهمی داشته باشد.

وی یکی از مهمترین راهبردهای موسسه در سال 1401 را تولید  هسته های اولیه بذری بیان نمود که از نظر کمی، کیفی و تنوع باید افزایش یابد و از همکاران موسسه انتظار می رود با آینده پژوهی در خصوص چالش های موجود در بحث دیم راهکارهای لازم را ارائه نمایند تا از کاهش تولید در دیم زارها جلوگیری گردد.

معاون پژوهش و فناوری  سازمان بر رعایت تناوب در اراضی دیم با به کارگیری گیاهان جایگزین، استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی به ویژه در تولید بذر و مسائل به زراعی تاکید نمود.

همکاران موسسه هم ضمن قدردانی و خدا قوت به دکتر علیزاده و عرض تبریک به دکترمظفر روستایی بعنوان سرپرست جدید موسسه، آمادگی خود را برای همکاری در جهت پیشبرد اهداف موسسه  اعلام نمودند.

 

6.0.3.0
V6.0.3.0